Little & sweet

Kasia poprosiła mnie, abym zrobił stolik nocny dla młodego. Założenie było takie, że stolik ma być niewielki, aby Leon mógł na nim położyć wodę lub książeczkę.  Przy okazji swojej wcześniejszej realizacji szafek nocnych wyciąłem kilka dodatkowych deseczek, mam również nóżki. Do dzieła 🙂

 

Wcześniej wyciąłem 4 kawałki:  10cm x 30cm (x2), oraz 35x30cm (x2).

Stolik wstępnie montuję na wkrętach. I szlifuję połączenia i krawędzie.

Odkręcam tylko dno stolika. Oklejam ten element folią pozostawiając ok 1 centymetrowe zakładki.

Do dna przykręcam nóżki.

Resztę stoliczka oklejam jednym kawałkiem folii również z zakładkami. Folię należy przyklejać powoli i równomiernie dociskać, aby powietrze nie dostało się pod spód – możesz do tego używać suchego wałka do malowania.

Na koniec łączę dno z resztą stolika. Zakładki maskuję w powstałym łączeniu płyt.  Skręcam. Nadmiar folii obcinam nożem introligatorskim. Po obcięciu dociskam krawędzie suchą ściereczką, aby klej dobrze „chwycił”.

Stoliczek idealny na książeczkę, kubeczek, może również służyć jako krzesełko 🙂

Jak Wam się podoba?

Całkowity rozmiar stoliczka: 34cm x 35cm i wysokość 28cm, półeczka na książkę 8cm.

Podsumowanie:

Folia do oklejania mebli przynosi bardzo fajne efekty wykończeniowe. Jest materiałem stosunkowo tanim a wzorów jest tysiące – od imitacji drewna po abstrakcje. Jest jednak dość delikatna i należy bardzo uważać podczas naklejania na załamania, oraz bąble z powietrzem. Jeśli jednak to zrobisz dobrze efekt na pewno Cię zadowoli. Jedyną trudnością jest odcięcie nadmiaru folii na rogach. Mimo kilku drobnych nierówności jestem zadowolony z efektu.

Koszt:
1 x klejonka sosnowa 120x30x1.8  = 21zł
4x nóżki bukowe toczone = 16zł
folia do oklejania mebli 7zł

SUMA 44zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *